Oficjalny portal Wojewódzkiego Urządu Ochrony Zabytków w Łodzi

Wojewódzki Urząd
Ochrony Zabytków w Łodzi


Slider

Wstrzymaj przewijanie Wznów przewijanie
Przejdź do slajdu nr: 1
Przejdź do slajdu nr: 2
Przejdź do slajdu nr: 3
Przejdź do slajdu nr: 4
Przejdź do slajdu nr: 5
Przejdź do slajdu nr: 6
Przejdź do slajdu nr: 7
Przejdź do slajdu nr: 8
Wiatrak w Kocilewie

Dotacje


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
2023 rok
W związku z naborem wniosków o udzielenie dotacji w 2023 r. do Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęły 63 wnioski o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie przy zabytku wpisanym na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków usytuowanych na terenie województwa łódzkiego.
Podczas posiedzenia komisji formalnej odrzucono 14 wniosków z przyczyn formalnych.

Podczas posiedzenia komisji merytorycznej rozpatrzono 46 wniosków, z czego dotację celową przyznano 11 wnioskodawcom, którzy podczas posiedzenia komisji merytorycznej uzyskali powyżej 133 punktów (pozycje 1-11).


2022 rok
W związku z naborem wniosków o udzielenie dotacji w 2022 r. do Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęło 75 wniosków o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie przy zabytku wpisanym  na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków usytuowanych na terenie województwa  łódzkiego.
Podczas posiedzenia komisji formalnej  odrzucono 7 wniosków z przyczyn formalnych.

Podczas posiedzenia komisji merytorycznej rozpatrzono 68 wnioski, z czego dotację celową przyznano 16 wnioskodawcom, którzy podczas posiedzenia komisji merytorycznej uzyskali powyżej 165 punktów (pozycje 1-16).


2021 rok
Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje iż do 28 lutego 2021 roku można składać wnioski na dotacje celową na prace konserwatorskie lub restauratorskie przy zabytku wpisanym na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków ze środków z budżetu państwa  będących w dyspozycji Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Poniżej nowy Regulamin przyznawania dotacji wraz z wnioskiem.

W 2021 roku do Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęło 100 wniosków o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie przy zabytku wpisanym  na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków usytuowanych na terenie województwa  łódzkiego.
Podczas posiedzenia komisji formalnej uznano 9 wniosków za nieterminowe (pozycje 83-91) oraz odrzucono 9 wniosków z przyczyn formalnych (pozycje 92-100).

Podczas posiedzenia komisji merytorycznej rozpatrzono 82 wnioski (pozycje 1-82), z czego dotację celową przyznano 15 wnioskodawcom, którzy podczas posiedzenia komisji merytorycznej uzyskali powyżej 153 punktów (pozycje 1-15).


2020 rok
Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, że w 2020 r. wpłynęło 79 wniosków o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie przy zabytku wpisanym  na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków usytuowanych na terenie województwa łódzkiego na łączną kwotę 15 500 283,71 zł. W dyspozycji w dyspozycji Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozostaje kwota 1 150 000,00 zł.

W wyniku oceny formalnej (terminowość wpływu i kompletność wniosku) Komisja, powołana przez Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zbytków zadecydowała o dopuszczeniu do oceny merytorycznej 71 wniosków.
 
Posiedzenie Komisji oceniającej wnioski pod względem merytorycznym odbyło się 20 maja br. W jego wyniku i po zsumowaniu punktów uzyskanych przez poszczególne wnioski Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków zadecydował o zarezerwowaniu kwot dotacji dla wniosków, które uzyskały nie mniej niż 161 punktów.


Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje iż do 28 lutego 2020 roku można składać wnioski na dotacje celową na prace konserwatorskie lub restauratorskie przy zabytku wpisanym na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków ze środków z budżetu państwa  będących w dyspozycji Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Poniżej nowy Regulamin przyznawania dotacji wraz z wnioskiem.

2019 rok
Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, że w 2019 r. wpłynęły 83 wnioski o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie przy zabytku wpisanym  na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków usytuowanych na terenie województwa łódzkiego, z których 1 został wyłączony z postępowania w związku z uzyskaniem dotacji celowej z innego źródła

W wyniku oceny formalnej (terminowość wpływu i kompletność wniosku) Komisja, powołana przez Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zbytków zadecydowała o dopuszczeniu do oceny merytorycznej 73 wniosków.

Posiedzenie Komisji oceniającej wnioski pod względem merytorycznym odbyło się 29 kwietnia br. W jego wyniku i po zsumowaniu punktów uzyskanych przez poszczególne wnioski Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków zadecydował o zarezerwowaniu kwot dotacji dla wniosków, które uzyskały nie mniej niż 133 punkty 

Pliki do pobrania
Administratorem danych osobowych jest Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Dane przetwarzane są w celu realizacji czynności urzędowych. Masz prawo do dostępu, sprostowania, ograniczenia przetwarzania danych. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.wuoz-lodz.pl w zakładce ochrona danych osobowych lub klikając LINK.
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Administrator WUOZ (2018-07-25 08:57:45)
Informację zmodyfikował(a): Administrator WUOZ (2024-01-03 09:43:42)
Liczba odwiedzin: 6455
Do góryStopka

Zamknij